خرید فالوور و لایک ارزان ایرانی ،برای مشاهده قیمت ها کلیک کنید

آموزش – ساخت مستقیم آهنگ زنگ موبایل آیفون

آموزش

[ad_1]

مرحله اول: ایجاد یک پروژه جدید در GarageBand

ابتدا آیکون برنامه GarageBand را در لیست برنامه‌های خود لمس کرده تا وارد آن شوید. اگر تا کنون شما از این برنامه استفاده کرده‌اید؛ با لیست پروژه‌های قبلی که تا کنون با استفاده از این برنامه ساخته‌اید مواجه خواهید شد. شما زمانی قادرید که یک آهنگ زنگ بسازید که آهنگ مورد نظر شما در قسمت «پروژه‌های من» باشد. از این رو ابتدا دکمه پلاس (Plus) در قسمت بالا سمت راست صفحه را لمس کرده و در پنجره جدید، شما می‌توانید با لمس صفحه به سمت راست و یا چپ (Swipe) لیست تمامی آهنگ‌هایی که تاکنون ساخته‌اید، آهنگ‌های درون آیفون و یا صداهایی که تا کنون ضبط کرده‌اید را مشاهده کنید.

همچنین شما می‌توانید برای وارد کردن آهنگ بخصوصی به دلخواه خود به قسمت Audio Recorder بروید.

GarageBand

این قسمت از برنامه، یکی از قسمت‌های جالب و سرگرم کننده GarageBand است؛ چرا که شما قادرید توسط ضبط صداهای مورد علاقه خود، آن را به لیست آهنگ‌های برنامه GarageBand خود اضافه و با استفاده از آن، آهنگ زنگ مورد علاقه خود را بسازید. اما اگر شما علاقه‌مند به ساخت آهنگ زنگ با استفاده از یک موسیقی که به آن علاقه دارید هستید، نیازی به هیچکدام از این کارها و ضبط صدا و … نیست.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، شما می‌توانید با لمس سومین گزینه از بالا سمت چپ (با کمان قرمز رنگ نشان داده شده است)، به منو اصلی این برنامه بر‌گردید.

GarageBand / گاراژبند

مرحله دوم: اضافه کردن موسیقی دلخواه

همانطور که پیشتر نیز گفته‌ایم، شما قادرید موسیقی‌های دلخواه درون آیفون خود را به GarageBand اضافه کنید. علاوه بر این، شما قادرید تا از درون حافظه‌های ابری خود (Cloud Storage) همانند آی‌کلاد و دراپ‌باکس (Dropbox) موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب و به برنامه GarageBand اضافه کنید. البته لازم به ذکر است که شما تنها قادرید تا موسیقی‌هایی که تحت حفاظت قانون کپی رایت یا همان Digital Rights Management نیستند را به برنامه اضافه کنید. البته روش‌هایی نیز برای ریختن آهنگ‌های مختلف از رایانه شخصی به آیفون وجود دارد. برای مثال شما قادرید توسط آیتونز و برنامه‌های شخص ثالث همانند دانلود منیجرها، آهنگ‌های مورد علاقه خود را از رایانه شخصی به آیفون خود وارد کنید که این روش را نیز به زودی در آموزشی جداگانه برای شما ارائه خواهیم کرد.

در نهایت برای وارد کردن آهنگ مورد علاقه خود به برنامه GarageBand، ابتدا آیکون حلقه شکل در منوی اصلی این برنامه را لمس کنید. (آیکون دوم از بالا سمت راست در شکل زیر)

GarageBand / گاراژبند

سپس در پنجره جدید باز شده در قسمت پوشه‌ها (Files)، نوشته Browse items from the Files app را لمس کنید. در نهایت شما قادرید تا تمامی موسیقی‌های موجود در آیفون خود را از این راه مشاهده کنید. در قسمت پایین آن هم شما قادرید آهنگ‌های ذخیره شده در حافظه ابری خود را مشاهده کنید. با لمس هر کدام از آهنگ‌های مورد علاقه خود آن را به برنامه GarageBand اضافه کنید.

GarageBand / گاراژبند

بعد از انتخاب، آهنگ مورد نظر به‌صورت خودکار بارگزاری شده و بعد از آن شما باید مجدداً به مرحله قبل، یعنی قسمت پوشه‌ها برگردید. سپس مطابق شکل زیر آهنگ مورد نظر را که در بخش پوشه‌ها نمایان شده است را لمس کرده و آن را نگه دارید. آهنگ مورد نظر از این لیست برداشته می‌شود و سپس آن را به سمت بالای صفحه ببرید. با این‌کار به صورت خودکار لیست آهنگ‌ها پنهان شده تا شما بتوانید آهنگی که در دستانتان است را در صفحه اصلی برنامه قرار دهید.

GarageBand / گاراژبند

در صورتی که تمایل به شنیدن آهنگ انتخابی خود دارید، می‌توانید با لمس دکمه اجرا (Play) در بالای صفحه اصلی، به شنیدن آهنگ انتخابی خود بپردازید. اما اگر قصد شما تنها ساخت آهنگ زنگ بوده است. بهتر است بگوییم تقریباً کار شما به پایان رسیده است.

مرحله سوم: ساخت آهنگ زنگ

قبل از اینکه آهنگ انتخابی خود را به یک آهنگ زنگ تبدیل کنید. ابتدا شما باید مجدداً به صفحه اصلی برنامه رفته و مثلث رو به پایین بالا سمت چپ برنامه را لمس کنید. حال «آهنگ‌های من» (My Songs) را انتخاب کنید. در این لحظه برنامه GarageBand مجدداً شمارا به پروژه‌ای که در حال انجام آن بودید خواهد برد؛ به صورتی که این بار این پروژه را در قسمت آهنگ‌های من برنامه شما نشان خواهد داد. در صورتی که تمایل به تغییر نام این پروژه دارید، می‌توانید با لمس و نگه داشتن آن، از گزینه‌های ظاهر شده تغییر اسم (Rename) را انتخاب و نام پروژه خود را تغییر دهید.

در نهایت برای ساخت آهنگ زنگ خود، مجدداً همان‌کاری را که برای تغییر اسم پروژه انجام دادید را دوباره انجام دهید. از گزینه‌های ظاهر شده این‌بار اشتراک (Share) را لمس کنید و سپس Ringtone را انتخاب کنید. در صورتی که مجدداً تمایل به تغییر اسم آهنگ زنگ ساخته شده دارید، اسم آن را به دلخواه تغییر دهید. در غیر اینصورت تنها Export را لمس کنید تا آهنگ زنگ شما ساخته شود. بعد از گذشت مدت زمانی کمی، شما با پیغامی مطابق با شکل زیر مواجه می‌شوید.

GarageBand / گاراژبند

در این مرحله در صورتی که OK را انتخاب نمایید مستقیماً به صفحه اصلی پروژه‌ها منتقل خواهید شد. اما در صورتی که گزینه Use Sound as را انتخاب کنید، با سه انتخاب جداگانه مواجه خواهید شد.

  • Standard Ringtone: این گزینه این آهنگ را به عنوان آهنگ زنگ شما تنظیم خواهد کرد.
  • Standard Text Tone: این گزینه این آهنگ را برای اعلان دریافت پیامک گوشی شما تنظیم خواهد کرد.
  • Assign to Contact: این گزینه شما را قادر خواهد ساخت تا آهنگ زنگ ساخته شده را منحصراً برای شخصی از مخاطبین اختصاص دهید.

GarageBand / گاراژبند

چگونه آهنگ زنگ را در آیفون تغییر دهیم

در صورتی که آهنگ زنگ ساخته شده توسط خود را توسط برنامه GarageBand تغییر نداده‌اید، نگران نباشید. شما با رفتن به تنظیمات آیفون، در قسمت Sounds و بعد از آن در قسمت Ringtone قادرید لیست کاملی از تمامی آهنگ زنگ‌ها مشاهده کنید. آهنگ زنگ ساخته شده توسط شما نیز در بالای لیست آهنگ زنگ‌های پیشفرض آیفون قرار دارد و شما می‌توانید آن را انتخاب کنید.

در صورتی که تمایل دارید آهنگ زنگ مورد نظر خود را برای آهنگ اعلان شخص خاصی از مخاطبین آیفون خود قرار دهید. ابتدا در برنامه مخاطبین (Contacts) آیفون، مخاطب خاص خود را انتخاب کرده و با لمس گزینه Edit آن را ویرایش کنید. سپس با انتخاب Ringtone یا Text Tone، آهنگ ساخته شده توسط خودتان را انتخاب کنید.

GarageBand برنامه بسیار قدرتمندی است که شما نه‌تنها قادرید که با استفاده از آن آهنگ زنگ مورد نظر خود را بسازید، بلکه قادرید با این برنامه شاهکار، موسیقی خود را خلق کرده و از آن به عنوان آهنگ زنگ مخاطب خاصی در آیفون استفاده کنید. علاوه بر این شما می‌توانید صدای شخص و یا خواننده مورد علاقه خودتان را ضبط و آن را نیز تبدیل به آهنگ زنگ کنید.

د

به نقل از : mag.plaza.ir

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *